Šampon 100%Pure s lopuchem a neemem

O značce

Americká firma, která byla založena roku 2005. Vyrábí produkty bez syntetických složek, pouze za použití přírodních ingrediencí. Jako 100% přírodní kosmetika se tato firma snaží být šetrná vůči životnímu prostředí využíváním recyklovaných plastů, skla, cínu a papíru, používáním ovocného barviva pro tisk štítků a propagačních katalogů, využíváním solární energie na jejich budovách a dalších aktivitách.  

Složení
bio šťáva z listu aloe vera, bio růžový hydrosol, saponifikovaný kokosový olej, vegetariánský glycerin, extrakty z neemu. kořene lopuchu většího a chaluh bublinatých, rostlinná celuloza, vitamín E, panthenol, extrakty z bio listu zeleného čaje, kopřivy dvoudomé, listu rozmarýnu a květu měsíčku lékařského, panenský kokosový olej, extrakt z listu máty peprné, francouzská mořská sůl, extrakty z listu oregána, květu/listu tymiánu a zimolezu japonského, eukalyptový esenciální olej, tea tree esenciální olej

O produktu:

Tento šampon je zaměřený na vitalitu vlasové pokožky a její hydrataci. Voda, která ve výčtu ingrediencí většiny šamponů zaujímá prvním místo, je nahrazena džusem z aloe vera, který má vlasovou pokožku hydratovat a zklidňovat. Při pročítání první půlky ingrediencí je šampon na vlasovou pokožku opravdu vysoce orientován.

A jaká je mycí schopnost šamponu? S odpovědí na tuto otázku začnu opět od složení přípravku. Většina šamponů obsahuje více saponů a jejich zastoupení začíná hned druhým místem ve výčtu ingrediencí, tedy za vodou. Tato firma sází pouze a jen na saponifikovaný kokos a dokonce je až na 3. místě obsažených ingrediencí. Pěnivost je zde tedy spíše nižší, srovnatelná například s šampony od Kloranu. Šampon bych nedoporučovala lidem, kteří myjí v intervalu 2x týdně a nutně k pocitu čistých vlasů potřebují vidět pěnu. Vykouzlit sice lze i s tímto šamponem, ale bude vás to stát větší množství produktu, což při jeho řidší gelové konzistenci vede k velké spotřebě.

U přírodních produktů je vždy kratší doba trvanlivosti. To platí i zde, u šamponů 100%Pure je trvanlivost 6 měsíců od otevření. Při běžném intervalu mytí 2x týdně by Vám měl šampon vystačit cca na 2 měsíce, tedy vypotřebit ho stihnete i za předpokladu střídání s jiným šamponem. Konzervantem je zde jak zimolez japonský, který mimo to obsahuje i přírodní saponin, ale ke konzervaci napomáhá i růžový hydrosol a sůl.

Vůně je svěží a trochu květinová. Tedy odlišná oproti bylinné či příliš citrusové vůni čistě přírodních šamponů.

Jestliže preferujete čistě přírodní kosmetiku, pak by šampon této značky neměl zůstat bez povšimnutí.

HODNOCENÍ KLIENTŮ


Jitka, 55 let
vlasy suché, sklon ke krepatosti, barvené, krátké. Mytí 2x týdně.
Další použité přípravky: kondicioner 100%Pure s lopuchem a neemem, neoplachový balzám Schwarzkopf BC Repair Rescue Sealed Ends

 • Konzistence/1
 • Aplikace/1
 • Vůně/1
  neuvěřitelně přirozená, přírodní, přesune člověka někam do Provence:-)
 • Výsledek/1
  vlasy uhlazené,ale nikoliv plihnoucí
 • Četnost mytí/1
  zůstala stejná
 • Omak/1
  hladké vlasy
 • Objem/1
  zůstal stejný, ke zvýšení objemu nedošlo, ale to nebylo prioritou
 • Struktura vlasů po uschnutí/1
  vlasy hladké, příjemné na dotyk

Celkové hodnocení: 1
Šampon určitě doporučuji. Je velice lehké konzistence, krásně pění, nezatěžuje, ale vlasy působí hydratovaně a vyživeně. Po opláchnutí i bez použití kondicioneru ze stejné řady jsou vlasy na omak hebké. Myslím, že je to skvělá volba pro suché vlasy, které potřebují výživu.